Najbardziej znany las w słoiku na świecie? Kim był David Latimer? Zobacz, jak wygląda najdłużej niepodlewany las w słoiku!

Las w słoiku, który stworzył David Latimer!

Najbardziej znany las w słoiku na świecie? Kim był David Latimer? Zobacz, jak wygląda najdłużej niepodlewany las w słoiku!

Wiesz, że najpopularniejszy Las w Słoiku stworzył David Latimer! Dziś opowiemy o nim więcej i pokażemy Ci, jak wygląda ten niesamowity ekosystem!

Kim był Davit Latimer?

Twórcą najpopularniejszego lasu w słoiku jest Davit Latimer. Był francuskim botanikiem, który swój las w słoiku założył w 1960 roku. Ostatni raz podlał rośliny w 1972 roku, po czym słój nie był otwierany przez ponad 40 lat! Wewnątrz zamkniętego słoja, odbywa się fotosynteza, woda samodzielnie paruje i się skrapla. Tlen zużywają bakterie, które produkują dwutlenek węgla. Tworząc mini ekosystem, który przez tyle lat radzi sobie sam bez ingerencji człowieka, zainteresował media. Tym samym coraz więcej osób postanowiło tworzyć własne lasy w słoikach.

Dlaczego warto mieć swój las w słoiku?

Lasy w Słoikach są piękną i nietuzinkową ozdobą, a przy tym łatwą w utrzymaniu. Czasem wystarczy przetrzeć szkło zewnątrz, a przy podlewaniu nie musimy skupiać się bezpośrednio na każdej roślinie, (co ma miejsce w przypadku doniczek). Najmniej wymagającymi w pielęgnacji są szklane kompozycje, które nie wymagają otwierania.

Gdy usłyszeliśmy o lasach w słoikach, zakochaliśmy się w tym pomyśle. Czytaliśmy o kobiecie, która zrobiła mini ogród dla leżącego ojca, który dzięki kawałkowi natury obok łóżka, zaczął czuć się dobrze. Słyszeliśmy o ludziach, którzy podobnie jak my, cieszą się z prezentu, będącego kompozycją w szkle. Tworzenie własnych mini ogródków sprawia nam dużo frajdy i radości. Na tej stronie dzielimy się naszym wspólnym zamiłowaniem, które wkrótce planujemy rozwijać jeszcze bardziej.

https://www.youtube.com/watch?v=AcjOEWm8uS4

Źródło: Boredpanda.com / urnabios.com/ YouTube.com

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *