Gdzie kupić sukulenty online w szkle? Dlaczego warto poznać odmiany kaktusów doniczkowych? Gdzie znajdę sklep internetowy z sukulentami dla amatorów i profesjonalistów? Jaka jest średnia cena lasów w słoiku z sukulentami? Które rośliny pokojowe są najlepsze? Jak dbać o sukulenty domowymi sposobami!

Jak dbać o sukulenty?

Gdzie kupić sukulenty online w szkle? Dlaczego warto poznać odmiany kaktusów doniczkowych? Gdzie znajdę sklep internetowy z sukulentami dla amatorów i profesjonalistów? Jaka jest średnia cena lasów w słoiku z sukulentami? Które rośliny pokojowe są najlepsze? Jak dbać o sukulenty domowymi sposobami!

Sukulenty są roślinami o wyjątkowych fakturach, kształtach i przede wszystkim wymaganiach. Ich hodowla tylko wydaje się być skomplikowana, a w rzeczywistości każdy z nas jest w stanie o nie zadbać nawet jeśli nie ma ręki do roślin. Dlaczego tak jest? Przekonajmy się jak dbać o sukulenty!

Czym są sukulenty?

Podczas rozmów telefonicznych oraz wymianie wiadomości, mówimy Państwu w skrócie, że są młodszymi braćmi kaktusów i pochodzą z wymagających regionów świata, jak np. pustynie. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe na susze i nie znoszą przelewania. Dlatego zalecamy podlewanie jednorazowo raz na miesiąc lub dwa.

Sukulenty są roślinami gruboszowatymi, które musiały poradzić sobie w miejscach, gdzie dostępność wody jest dużo mniejsza. Często porastają skały, żyjąc na pełnym słońcu.

Poniżej prezentujemy zdjęcia sukulentów w naszych kompozycjach. Sukulenty, które dodajemy do naszych kompozycji, są dobierane tak, aby nie wymagały dużej pielęgnacji.

Dlaczego sukulenty są wyjątkowe?

Są według nas jednymi z najpiękniejszych roślin na świecie. Są niestandardowe, a ich wyjątkowość polega na tym, że często wyglądają jak kamienie, które posiadają liście. Ich faktury nas zachwycają, a przy okazji nie trzeba o nie szczególnie dbać.

Jak dbać o sukulenty w szklanych kompozycjach?

Słoje z naszymi kompozycjami, postawiliśmy na parapecie, z których nie przestawialiśmy ich przez ponad trzy miesiące. Zimą nieznacznie pogorszył się ich stan ze względu na dostęp światła, a wiosną zaczęły rozrastać się w zaskakująco szybkim tempie, ukrywając oznaki słabych i zniszczonych sadzonek sprzed tygodni.

Ponadto sukulenty mają płytki system korzeniowy, dzięki czemu nie musimy wsypywać dużą ilość ziemi do słoików, aby miały na nie miejsce. Płytki system korzeniowy ma również wpływ na podlewanie.

Jak podlewać sukulenty?

Jeśli zastanawiasz się o to, jak dbać o sukulenty, do każdej kompozycji z naszej kolekcjiSucculent Garden Collection dołączamy list, w którym zalecamy aby podlewać rośliny rzadko i oszczędnie. Jak już wspominaliśmy, płytki system korzeniowy nie wymaga dużej ilości wody. Dlatego przelewanie powoduje spływanie wody na dno słoja, co sprzyja rozwijaniu się pleśni, zwiększając poziom wilgoci, a obu przypadków sukulenty nie znoszą. Dodatkowo sukulenty magazynują wodę, a w naturalnym środowisku na deszcze czekają miesiącami.

Sukulenty należy podlewać bezpośrednio pod rośliny, ponieważ niektóre odmiany nie znoszą zraszania. Sukulenty nie przepadają również za dotykaniem, a ocieranie ich liści może powodować ścieranie wytwarzanego nalotu, który jest również ozdobą niektórych roślin.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Sunrise Plants Team!

2 thoughts on “Jak dbać o sukulenty?”

  1. Pingback: Sukulenty w szkle z kolekcji Succulents Garden Collection! - Sunrise Plants

  2. Pingback: Niestandardowy prezent na I Komunię Świętą! - Sunrise Plants

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *