Otwarcie pracowni i pierwsze kompozycje

Jeśli od lat marzysz o otwarciu pracowni florystycznej, być może zastanawiasz się, jak zacząć. W tym artykule omówimy, jak Chelsea Fuss, Amy McManus i Jennie Love rozpoczęły działalność w tej dziedzinie. Dzielą się one swoimi sekretami, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawiły, że to działa. Łatwiej będzie Ci otworzyć własną pracownię, jeśli będziesz podążać za ich krokami.

Chelsea Fuss

Jeśli zawsze marzyłaś o posiadaniu własnego biznesu związanego z projektowaniem kwiatów, to teraz może być czas, aby wykonać skok. Dołącz do naszego DARMOWEGO szkolenia z zakresu projektowania kwiatów, które rozpocznie się 1 sierpnia! Poznaj tajniki prowadzenia udanego biznesu florystycznego. Nasz kurs zawiera tutoriale wideo od projektantów florystycznych, a także cenne wskazówki i porady od florystów, którzy z powodzeniem otworzyli swoje własne pracownie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Organizuj warsztaty kwiatowe, które łączą lekcje projektowania kwiatów z wycieczkami po farmie. Możesz powiązać to doświadczenie edukacyjne z lekcjami na temat produkcji kwiatów, jak również. Dla każdego warsztatu wyznacz osobę sporządzającą notatki, połącz zasoby i podziel się nimi po zakończeniu w formie elektronicznej. Przeznacz co najmniej 20 minut na demonstracje, a kolejne pół godziny na przećwiczenie projektów przez uczniów. Upewnij się, aby zaplanować swoje warsztaty na czas i być przygotowanym na spotkanie z uczniami w wyznaczonym czasie.

Dla aspirujących florystów i rolników-florystów, możesz chcieć zainwestować w jednogodzinny kurs, który wprowadza podstawy projektowania kwiatowego. Klasa obejmuje podstawowe umiejętności układania kwiatów i pozostawi cię z pewnością siebie, aby skonstruować proste aranżacje kwiatowe. W trakcie kursu omówione zostanie użycie pianki florystycznej, układanie kwiatów na stole oraz ręczne wiązanie wzorów. Kursy te są bardzo popularne i mają tendencję do szybkiego wyprzedawania się, więc upewnij się, że zarezerwujesz swoje miejsce wcześniej.

Gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie aranżacji kwiatowych, powinieneś rozważyć stworzenie własnego stylu i dzielenie się swoją pracą online tak szybko, jak to możliwe. Możesz udostępniać swoje prace na Instagramie i innych platformach mediów społecznościowych lub zatrudnić fotografa. Kluczem jest konsekwencja! Nie możesz być odnoszącym sukcesy florystą, jeśli boisz się dzielić swoją pracą ze światem! Jeśli nie możesz oprzeć się dzieleniu się swoją pracą online, jesteś w połowie drogi!

Jennie Love

Możesz mieć pomysł na to, czego uczyć ludzi – na przykład prosty projekt kwiatowy lub jakiś inny element aranżacji kwiatowej. Wybierz coś, co jest wygodne w nauczaniu oraz datę i godzinę, które będą dla Ciebie pracować. Jeśli jesteś florystą, który ma wieloletnie doświadczenie, warsztaty mogą być świetnym dodatkiem do Twojego biznesu. Ale, co jeśli chciałbyś uczyć więcej niż jedną rzecz?

Możesz nauczyć się być florystą, wypełniając kursy online lub filmy. Ale nie ma substytutu dla przyjaźni i wsparcia twarzą w twarz. Kohorty florystyczne to coś więcej niż tylko sposób na naukę układania kwiatów – to miejsca, w których można dzielić się poradami i sztuczkami z innymi florystami. Tworzą bezpieczną przestrzeń dla siebie nawzajem, aby rozwijać się jako osoba i szerzyć piękno na całym świecie.

Kurs da ci wprowadzenie do projektowania kwiatowego. Poznasz różne techniki i projekty, które dadzą Ci pewność siebie w tworzeniu prostych aranżacji. Nauczysz się podstawowych technik, takich jak ręczne wiązanie bukietów, czy układanie kwiatów w piance florystycznej. Potrzebny będzie wazon i kilka narzędzi. Rejestracja na te kursy jest bezpłatna, ale terminy szybko się zapełniają. Upewnij się, że zarezerwujesz swoje miejsce wcześnie.

Biznes projektowania kwiatowego nie wymaga dużego kapitału początkowego. Możesz kupić kwiaty hurtowo i ustawić chłodnię, aby je trzymać. Będziesz również potrzebował kwiatów, akcesoriów i licencji biznesowej. Może minąć kilka lat, zanim zaczniesz czerpać zyski ze swojego nowego biznesu. Jednak jeśli masz pasję do projektowania kwiatów, inwestycja będzie opłacalna w dłuższej perspektywie. I na pewno jest to świetny sposób na zarobienie solidnego kieszonkowego.

Amy McManus

Jednym z najczęstszych pytań, z jakimi spotka się projektant kwiatów, jest: „Jak założyć kwiaciarnię?”. W rzeczywistości odpowiedź zależy od lokalizacji. Rodzaj warsztatów kwiatowych, które prowadzisz, będzie zależał od tego, jak używasz kwiatów i ile wiesz o produkcji kwiatowej. Niektórzy projektanci kwiatowi, tacy jak Amy McManus z Baltimore, mają wykształcenie w dziedzinie florystyki i pracowali w handlu detalicznym przez trzy lata przed otwarciem własnego sklepu.

Na szczęście istnieją pewne sposoby na stworzenie udanego warsztatu projektowania kwiatów. Kilka sławnych projektantów kwiatowych stworzyło biznes wokół swojego rzemiosła, który może pomóc innym początkującym florystom osiągnąć zysk. Na przykład sławna florystka Buterbaugh ma sławnych klientów i bazę w Four Seasons Beverly Hills, gdzie prowadzi swoje zajęcia. Inne florystki stały się sławne na Instagramie i mają ogromne bazy fanów. Inna popularna florystka, Carly Cylinder, uczy klas w lokalnych kawiarniach, w tym Flower Mart w Los Angeles i Brooklyn Brainery w Nowym Jorku.

Przed otwarciem pracowni florystycznej ważne jest, aby mieć pewne doświadczenie jako asystent. Podczas gdy projektowanie kwiatowe jest satysfakcjonującą karierą, istnieją pewne wady. Wielu florystów jest zmuszonych do pracy w długich godzinach i wykonywania pracy fizycznej we wczesnych godzinach porannych. Ale to nie są jedyne wyzwania. Jako praktykant, zostaniesz wprowadzony do biznesu kwiatowego podczas zdobywania doświadczenia i wiedzy. I dostaniesz się do nauki od najlepszych.

Pierwszym krokiem w rozpoczęciu warsztatu florystycznego jest zarejestrowanie się jako firma w stanie, w którym będziesz działać. Możesz chcieć użyć DBA, co oznacza Doing Business As. Prawna struktura biznesowa będzie chronić przed osobistą odpowiedzialnością w przypadku pozwu, i można łatwo utworzyć LLC płacąc niewielką opłatę do agencji państwowych. Możesz również włączyć DBA, aby uniknąć konieczności płacenia za licencje biznesowe.

Flourish Flower Farm

Zanim rozpoczniesz swój warsztat kwiatowy, musisz zebrać wszystkie wymagane zasoby. Zacznij od szukania kwiatów na swoich lokalnych rynkach. Niektóre z nich mają kwiaty uprawiane w Twojej okolicy, podczas gdy inne mają przesyłki z całego świata. Stwórz portfolio swoich prac i podziel się nim ze swoimi odbiorcami. Stwórz stronę internetową, zatrudnij fotografa i stwórz album z wydrukowanym portfolio. Jeśli nie masz pewności, jak rozpocząć swój warsztat kwiatowy, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Zacznij od małych warsztatów. Zacznij od małych wydarzeń, a następnie skaluj, gdy zdobędziesz więcej doświadczenia. Jeden z warsztatów, w których uczestniczyłam, odbył się w Sweet Earth Co. w Pound Ridge w stanie Nowy Jork, a uczestnicy wykonywali niestandardowe mieszanki ziołowe do zabrania do domu. Oprócz poznania tajników uprawy kwiatów, uczestnikom przypomniano o wspieraniu biznesu. Andrea i Lou Gagnon, którzy prowadzą Farmer Florist: Masters Workshop poza Waszyngtonem, DC, oferują niesamowite doświadczenie.

Jeśli zawsze fascynowały cię kwiaty, zacznij swój warsztat kwiatowy, biorąc zajęcia i studiując je. Istnieje wiele uniwersytetów i kwiaciarni, które oferują zajęcia. Możesz nauczyć się podstaw identyfikacji kwiatów, kompozycji i techniki. Kilka z tych kursów zawiera również kursy biznesowe. Będziesz potrzebował odpowiedniej wiedzy i umiejętności, aby zrobić biznes z projektowania kwiatów. Będziesz zaskoczony nagrodami! Kiedy zaczniesz pracować z prawdziwymi klientami, poczujesz się jak szef.

Nie potrzebujesz dużo pieniędzy, aby rozpocząć biznes projektowania kwiatowego. W rzeczywistości, możesz nawet zacząć od dużego chłodnika. Kiedy już zbudujesz małe portfolio, będziesz musiał kupić materiały i akcesoria. W zależności od lokalizacji Twojej pracowni, możesz również potrzebować licencji detalisty, odsprzedawcy lub handlowca, aby sprzedawać kwiaty. Następnie, jesteś gotowy do otwarcia swojej pracowni!

Crowley House

Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnego biznesu florystycznego i jesteś zainteresowany nauczaniem projektowania kwiatowego, możesz się zastanawiać: Jak otworzyć pracownię florystyczną w Crowly House? Cóż, odpowiedź jest właściwie dość prosta. Będziesz musiał nauczyć się podstaw aranżacji kwiatowych, zaopatrzenia florystycznego i jak używać różnych rodzajów produktów florystycznych. Jeśli zaczynasz od zera, będziesz musiał rozwinąć swój zestaw narzędzi projektowych poprzez wolontariat, klasy kwiatowe i freelancing.

Warsztaty w Crowley House są doskonałym miejscem do nauki lin. Warsztaty prowadzone są przez Erin Schneider, właścicielkę Hilltop Community Farm w La Valle, Wisconsin, oraz Mary Jo Borchardt, właścicielkę Five Green Acres w Poynette, WI. Celem tych warsztatów jest edukacja i inspiracja zarówno dla początkujących florystów, jak i dla tych, którzy już pracują. Trzy instruktorzy są ekspertami w swoich dziedzinach, więc można oczekiwać bardzo edukacyjnego doświadczenia.

Możesz włączyć inne działania, takie jak wycieczka po farmie, wraz z ręcznym projektowaniem kwiatów. Korzystne jest powiązanie tych działań z lekcjami na temat produkcji kwiatów. Upewnij się, że wyznaczysz osobę sporządzającą notatki i zgromadzisz zasoby, aby móc je później udostępnić w formie elektronicznej. Można zaplanować około 20 minut instrukcji, a następnie 30-40 minut na tworzenie przez uczniów projektów z wykorzystaniem kwiatów. Można nawet wynająć profesjonalnego fotografa, który udokumentuje to wydarzenie. Pamiętaj, aby dostarczyć uczniom jak najwięcej informacji, aby mogli przećwiczyć swoje nowe umiejętności.