Jak zaoszczędzić przy zakładaniu podwórka? Jakie patenty warto zastosować przy organizacji ogrodu? Ciekawe rozwiązania do ogrodu i domu!

Patenty do wykorzystania w ogrodzie! [DIY]

Jak zaoszczędzić przy zakładaniu podwórka? Jakie patenty warto zastosować przy organizacji ogrodu? Ciekawe rozwiązania do ogrodu i domu!

Ogrodnictwo ma wiele zalet. Własny ogród daje nam poczucie bezpieczeństwa, możliwość zrelaksowania i uspokojenia podczas różnych prac. Im lepiej zagospodarujemy przestrzeń, tym przyjemniej będzie nam spędzać w niej czas. Gdy nadchodzą zimniejsze miesiące, ogród zasypia, a my możemy przygotować różne gadżety i zaplanować ciekawe rozwiązania. Z pomocą przychodzą inspiracje DIY (zrób to sam) na najbardziej kreatywne patenty. Sprawdź co znaleźliśmy!

Przykładowe patenty w ogrodzie

Własny ogród wymaga ogromnego nakładu pracy i czasu. Często nawet mały ogródek, wymaga ogromnego nakładu finansowego. Dlatego gdy zakładamy ogrody, staramy się wykorzystywać przedmioty do wyrzucenia, które można ponownie wykorzystać w nowym celu. Z pomocą przychodzi portal Pinterest, na którym można znaleźć wiele inspiracji! Do dzisiejszego tekstu, wybraliśmy najlepsze z nich!

Ciekawe rozwiązania do ogrodu

Stół z miejscem na chłodzenie napoi lub obsadzenia roślinami. Donica ze skrytką na wąż ogrodowy, albo obudowa pojemników na śmieci. Każdy z poniższych pomysłów, można przygotować późną zimną, aby wiosną zabrać się za zadania, które będą wymagały więcej czasu. Przez zimę mamy wystarczająco dużo czasu, aby zebrać materiały, przygotować pomysły lub powoli zabrać się do pracy. Dzięki temu, wiosną wystarczy je ustawić w odpowiednich miejscach.

Patenty budowlane w ogrodzie

Gdy zrobi się cieplej, możemy zabrać się za wykonanie obrzeży z cegieł lub innych materiałów albo zorganizować donice na płocie. Zbudowanie tarasu na drzewie czy altany, obsadzonej trawą lub roślinami, będzie wymagało poczekania na cieplejsze dni.

Rozwiązania przy uprawie roślin

Jeśli mamy sporo zbędnych okien i drewna, możemy postawić szklarnię. Jednakże, nie zawsze starczy nam pozostałych materiałów lub odpowiednio dużo miejsca. Wtedy miejsce na rośliny możemy zorganizować inaczej. Mini warzywniaki, czy konstrukcje z rynien lub butelek, są świetnym pomysłem zagospodarowania wolnego miejsca, a przy tym wykorzystania przestrzeni w 100%.

Rozwiązania ogrodników z całego świata!

Na koniec pozostawiliśmy coś, co wymaga poczekania na cieplejsze miesiące. Woda w ogrodzie ma ogromne znaczenie, od elementów ozdobnych, po wykorzystanie jej do podlewania czy mycia tarasu. Żeby skuteczniej ją magazynować, możemy zbudować konstrukcje, zbierającą deszczówkę w beczkach.

Mamy też możliwość przedstawienia rynien w zupełnie inny sposób, budując kreatywne odprowadzenie wody pod rośliny. Jeśli mamy niewykorzystane drewno, możemy zbudować podest obudowujący basen. Starą wannę albo niepotrzebną oponę, możemy wykonać na oczko wodne. Natomiast grubsze plastry drzewa, da się wykorzystać jako stopnie w bardziej stromych częściach ogrodu. Jak widzisz, możliwości jest sporo, wystarczy tylko się rozejrzeć. Dzięki temu, ogrodnictwo staje się jeszcze bardziej kreatywne i unikatowe!

Szukając pomysłów

W portalu Pinterest możemy znaleźć wiele inspiracji. Jeśli ogród jest miejscem, gdzie najcenniejszy jest odpoczynek i możliwość wprowadzenia w życie kreatywności, warto sięgać po sprawdzone sposoby. Wykorzystanie przestrzeni w architekturze krajobrazu, jest na wagę złota. Przede wszystkim wykorzystanie starych przedmiotów lub pozostałości budowlanych to nie tylko oszczędność, ale także ogromny powód do dumy, gdy samemu się je ponownie wykorzysta. Nie wspominając już o ekologii! Gdy widzimy efekt zrealizowanego przez nas ogrodu, napawamy się szczęściem i dumą, która daje nam motywacji do podejmowania się nowych projektów.

Zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią tekstu ,,Patenty, które warto wykorzystać w domu„, które opublikowałem na swoim blogu. Zachęcam do podzielenia się swoimi pomysłami, które stosują Państwo w swoich ogrodach. Jesteśmy ciekawi, co się sprawdziło najlepiej, a które pomysły, szybko zostały zastąpione innymi.

2 thoughts on “Patenty do wykorzystania w ogrodzie! [DIY]”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *