fot. Paulina Radziszewska

Sukulenty w szkle z kolekcji Succulents Garden Collection!

Jak prezentują się rośliny w słoikach? Co to są sukulenty, jakie cechy mają i jak o nie dbać? Rośliny w szkle z kolekcji Succulents Garden Collection!

W naszej pierwszej kolekcji Succulents Garden Collection, znalazły się sukulenty, które sprowadzamy ze sprawdzonej hurtowni. Ich wygląd i cechy sprawiły, że postanowiliśmy zaryzykować i stworzyć z nich nasze flagowe kompozycje. Nie bez powodu postawiliśmy na te gatunki. Więcej o nich opowiemy poniżej.

Czym są sukulenty?

Podczas rozmów telefonicznych oraz wymianie wiadomości, mówimy Państwu w skrócie, że są młodszymi braćmi kaktusów i pochodzą z wymagających regionów świata, jak np. pustynie. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe na susze i nie znoszą przelewania. Dlatego zalecamy podlewanie jednorazowo raz na miesiąc lub dwa.

Sukulenty są roślinami gruboszowatymi, które musiały poradzić sobie w miejscach, gdzie dostępność wody jest dużo mniejsza. Często porastają skały, żyjąc na pełnym słońcu.

Dlaczego sukulenty w słoikach są wyjątkowe?

Są według nas jednymi z najpiękniejszych roślin na świecie. Są niestandardowe, a ich wyjątkowość polega na tym, że często wyglądają jak kamienie, które posiadają liście. Ich faktury nas zachwycają, a przy okazji nie trzeba o nie szczególnie dbać.

Słoje z naszymi kompozycjami, postawiliśmy na parapecie, z których nie przestawialiśmy ich przez ponad trzy miesiące. Zimą nieznacznie pogorszył się stan sukulentów, ze względu na dostęp światła. Wiosną każdy z sukulentów zaczął rozrastać się w zaskakująco szybkim tempie, ukrywając oznaki słabych i zniszczonych sadzonek sprzed tygodni.

Ponadto sukulenty mają płytki system korzeniowy, dzięki czemu nie musimy wsypywać dużą ilość ziemi do słoików, aby miały na nie miejsce. Płytki system korzeniowy ma również wpływ na podlewanie.

Jak podlewać sukulenty?

Do kompozycji, które do Państwa docierają dołączamy list, w którym zalecamy aby podlewać rośliny rzadko i oszczędnie. Jak już wspominaliśmy, płytki system korzeniowy nie wymaga dużej ilości wody.

Więcej o ich pielęgnacji pisaliśmy w poradniku ,,Jak dbać o sukulenty„.

Przelewanie sukulentów powoduje spływanie wody na dno słoja, co powoduje rozwijanie pleśni i zwiększanie wilgoci, a obu przypadków sukulenty nie znoszą. Dodatkowo sukulenty magazynują wodę, a w naturalnym środowisku na deszcze czekają miesiącami.

Modele z sukulentami w kompozycji z kolekcji Succulents Garden Collection!

Nazwa kolekcji wyraźnie wskazuje na rośliny, które się w nich znalazły. Każda kompozycja posiada zupełnie inne rośliny. Zaprojektowaliśmy je w taki sposób, aby żaden z lasów w słoiku się nie powtarzał. Dzięki temu są również indywidualne i zupełnie inne.

Projektując kompozycję Glowing Garden w naszej pracowni, chcieliśmy stworzyć pokojowy ogród, który będzie nawiązywać do tropikalnego lasu, pełnego kolorów i niestandardowych roślin. Dominantą jest roślina, przypominająca ananas, a towarzyszące sadzonki dodają kolorów i indywidualnego wzoru całej kompozycji.

Nowoczesne rośliny w kompozycji Modern Forest in Jar

Rośliny w kompozycji Modern Forest in Jar, mają geometryczny kształt, który w połączeniu z wykończeniem dekoracyjnym tworzy wyjątkowy efekt. W porównaniu do kompozycji Winter Silence, zależało nam na stworzeniu miniaturowego ogrodu w typowo nowoczesnym stylu.

Dobór sukulentów z zmyślą o najmłodszych

W naszej pracowni nie brakuje magii. Secret Alice jest ogrodem, który swoim wzorem łączy zimę z wiosną, zabierając do świata wyobraźni. Ten nietuzinkowy wzór, przedstawia równowagę, o którą wcale nie jest trudno w dzisiejszym świecie.

Zimowa inspiracja i wyczekiwanie wiosny

Gdy zasiedliśmy w naszej pracowni do zaprojektowania tego Lasu w Słoiku, za oknem spadło najwięcej śniegu od paru ostatnich lat. Postanowiliśmy więc stworzyć kompozycję z białych lub srebrzystych odcieniach, która będzie przypominać o roślinach, budzących się wiosną spod śniegu.

Dobierając rośliny, kierowaliśmy się również ich fakturą i pokrojem, aby Las w Słoiku stał się elegancki i nowoczesny.

Ogród nocą w szkle z wykorzystaniem sukulentów

Rośliny z tej kompozycji pięknie prezentują się w świetle zachodzącego słońca. Darkness Garden jest perełką wśród pozostałych kompozycji, ponieważ został zaprojektowany z potrzeby zwrócenia uwagi na piękno, jakim jest ogród oczarowujący nas nocą.

Mniejsze i tańsze wersje w flagowej kolekcji!

W kolekcji Succulents Garden Collection, chcieliśmy dobrać rośliny oraz ozdoby w taki sposób, aby były niestandardowe i przystępne cenowo dla każdego. Dlatego prezentujemy mniejszą wersję naszych flagowych projektów, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ten projekt jest ciekawy ze względu na rośliny różnego pokroju, mówiące o nieznajomości jaką wciąż zaskakuje nas przyroda. Jest mniejszą wersją idealnej ozdoby do domu, jak również biura. Nadaje się również na prezent lub element wystroju pomieszczeń.

Tiny Garden nazwaliśmy w taki sposób, ponieważ w porównaniu do swoich większych braci, wyróżnia się małym słoikiem i doborem mniejszych sadzonek. Projektując tę kompozycję, myśleliśmy o klientach, którzy chcieliby mieć sprawić sobie mniejszy ogród.

Gdzie można zakupić lasy w szkle?

Nasze kompozycje w szkle sprzedajemy wyłącznie na terenie Białegostoku, ponieważ podczas wysyłki mogłyby się uszkodzić, a nie chcielibyśmy Państwu rezerwować takich atrakcji. Dowozimy zamówienia sami, a składać je można na naszej stronie, przechodząc powyżej do podstrony Sklep.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, śmiało zapraszam do zakładki Kontakt, na której znajduje się formularz kontaktowy i numer telefonu. Prosimy dzwonić o każdej porze dnia i nocy, jeśli nie obierzemy, to na pewno oddzwonimy.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Sunrise Plants Team!

1 thought on “Sukulenty w szkle z kolekcji Succulents Garden Collection!”

  1. Pingback: Rośliny z kolekcji Home Garden Collection! - Sunrise Plants

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *